22 Eylül 2020 - 572 Okunma

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından hazırlık süreci devam eden Lojistik Merkez Araştırma ve Ön Fizibilite Rapor çalışması kapsamında bölge içinden ve bölge dışından yapılan yüz yüze ve çevrim içi görüşmeler devam ediyor. Bu doğrultuda, lojistik konusunun önemli bir paydaşı olan Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş. ile çevrim içi bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, TCDD Taşımacılık A.Ş. Ankara Bölge Müdürü Sönmez Sefercik, TCDD Taşımacılık A.Ş. Ankara Yük Servis Müdürü Levent Öz, TCDD Zonguldak Çatalağzı Lojistik Müdürü Vedat Vecdi Akça, BAKKA Zonguldak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa Ayhan İnanır, uzman Kübra Birhan, Strateji Geliştirme ve Programlama Birim Başkanı Mehmet Çetinkaya ve proje ekibi katılım sağladı.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen görüşmede, öncelikle Ajans faaliyetleri hakkında bilgi verilirken, Lojistik Merkez Araştırma ve Ön Fizibilite Rapor çalışmasının arka planı ve gerekçesi hakkında bilgiler aktarıldı. Ardından demiryolları yetkilileri tarafından TCDD’nin mevcut ve planlanan lojistik merkezleri ve bunların başarılı örnekleri, yük cinsleri ve kapasiteleri, limanlarla olan yük trafiği, mevcut ve planlanan demiryolları hatları ve bunların rehabilitasyon süreçleri, Filyos bölgesine gelen demiryolu hattı ve yapılacak proje çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Filyos Vadisi Projesi kapsamında, bölgede bir lojistik merkez gerekliliği demiryolları açısından değerlendirildi ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Diğer Haberler
Facebook'ta
Takip Et
İnstagram'da
Takip Et
Twitter'da
Takip Et
Youtube'da
Takip Et