Startup Weekend

Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Şimdi Zonguldak’ta; Siber Güvenlik İş Fikirleri Yarışıyor!

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Batı Karadeniz Startup Weekend Girişimcilik Kamplarının ilki 13-14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı organizasyonu ile Karadeniz Siber Güvenlik Zirvesi kapsamında gerçekleştirilecektir. Siber Güvenlik temasındaki iş fikirlerinin yarışacağı  Startup Weekend etkinliğine bölgemizdeki üniversite öğrencileri ve 30 yaş altındaki katılımcılar başvuru yapabilecektir. 

Siber Vatan Programı kapsamında eğitim alan öğrenciler ve yeni mezunlar başta olmak üzere girişimciliğe, teknoloji odaklı girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığı yaratmayı hedefliyoruz.

Siber güvenliğe ilgi duyuyorsanız fikrinizi oluşturun, ekibinizi kurun ve gelin!

Aşağıdaki kuralları okuyun ve başvuru için tıklayın!

ÖDÜLLER

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, Startup Weekendlerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır.

Bununla birlikte Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı organizasyonu ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere para ödülü de verilecektir.

 1.  Ekibe 20.000 TL

 2.  Ekibe 15.000 TL

 3.  Ekibe 10.000 TL

Para ödülü, BAKKA koordinasyonu ile ödüle hak kazanan öğrencilerin şahsi banka hesaplarına aktarılacaktır.

MERAK ETTİKLERİNİZ

Startup Weekend Hakkında

Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır. Cuma akşamı başlayan etkinlik, Pazar akaşamı jüri sunumları ile sona erer.

Kimler Katılabilir?

18 yaşını doldurmuş, üniversitelerde öğrenim gören ve yeni mezun olmuş öğrenciler yarışmaya başvurabilir.  Fakülte ve bölüm sınırlaması bulunmamaktadır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Etkinliğe aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması ve kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere e-posta veya telefon yoluyla ulaşılacaktır. 

Başvuruların 10 Mayıs 2022 saat 16:00'a kadar tamamlanması gereklidir.

Yarışma Genel Mi yoksa Belirli Bir Tema Var mı?

Siber Güvenlik temasındaki iş fikirlerinin yarışacağı Startup Weekend’de farklı iş modelleri ve inovatif yaklaşımlar geliştirmek önemlidir. Multidisipliner yaklaşım ile, siber güvenliğin farklı iş kollarında uygulama örneklerini görebileceğimiz, gerçek ihtiyaçları çözen ve kapsayıcı bir ekip yapısına sahip ekiplerin yarışacağı bir etkinlik hedeflenmektedir.

Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?

Önceliğimiz öğrencilerin ekip olarak başvurmasıdır. Bununla birlikte Startup Weekend’e katılmak için isterseniz fikrinizle sadece siz, isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Oluşturulan ekipler minimum 3 kişi, maksimum 6 kişi olmalıdır. Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecektir. 

Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak ve taze bir fikre ve iş modeline sahip olmak.

Katılım Ücretli Mi?

Katılım ücretsizdir ancak programın tüm süreçlerine tam katılım gereklidir.

Etkinlik Dili ve Sunumlar Hangi Dilde Gerçekleştirilecek?

Stage-Co kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek etkinliğin" dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Jüri sunumları Türkçe olarak, 3 dakika, soru cevap ise 2 dakika olacaktır.  

Konaklama ve Ulaşım Desteği Sağlanacak mı?

Başvurular arasından seçilen katılımcıların konaklamaları ve 3 öğün yemekleri BAKKA tarafından karşılanacaktır. Konaklamalar 13-14 Mayıs 2022 geceleri için geçerli olacaktır.

Dileyen katılımcılar otel dışında kendi seçtikleri yerde veya evlerinde kalabilirler. Ancak etkinlik programına tam olarak katılım gereklidir, çalışma saatlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan çalışma salonlarında bulunmayan ekipler diskalifiye edilecektir.

Bartın Üniversitesi ve Karabük Üniversitesinden katılım sağlayacak öğrenciler için aşağıda belirtilen noktalardan ücretsiz servisler kaldırılacaktır.

Üniversite

Konum

Tarih

Hareket Saati

Bartın Üniversitesi

Kutlubey Yazıcılar Kampüsü Ana Giriş Kapısı Önü

13 Mayıs 2022

08:30

Karabük Üniversitesi

Merkez Yerleşkesi Ana Giriş Kapısı Önü

13 Mayıs 2022

08:30

 

Etkinlik sonunda öğrencilerin Bartın ve Karabük’e ulaşımları için Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Merkez Kampüsünden ücretsiz servisler kaldırılacaktır.

Üniversite

Konum

Tarih

Hareket Saati

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi

Merkez Yerleşkesi Ana Giriş Kapısı

15 Mayıs 2022

19:30

Önemli Not: Hareket saatlerinden en az 15 dakika öncesinde kalkış noktalarında bulunmanız gerekmektedir.

 

PROGRAM

13 Mayıs 2022, Cuma

Salon

18:00

19:00

Akşam Yemeği

 

19:00

19:15

Başlıyoruz!

Sezai Karakoç Konferans Salonu

19:15

19:30

Stage-Co Açılış Konuşması

Sezai Karakoç Konferans Salonu

19:30

20:00

Açılış Konuşmaları

Sezai Karakoç Konferans Salonu

20:00

20:15

Etkinlik Akışı Hakkında Bilgilendirme

Sezai Karakoç Konferans Salonu

20:15

20:30

Ekiplerin Oluşturulması ve Fikirlerin Paylaşılması

Sezai Karakoç Konferans Salonu

20:30

21:00

Ideathon Canvas

Sezai Karakoç Konferans Salonu

21:00

21:45

Business Model Canvas Eğitimi

Sezai Karakoç Konferans Salonu

22:00

--

Çalışmaya Başla!

Rüştü Onur Çalışma Salonu

14 Mayıs 2022, Cumartesi

Salon

9:00

10:00

Kahvaltı

 

10:15

10:30

Sabah Toplantısı

Rüştü Onur Çalışma Salonu

10:30

12:30

Çalışmaya Devam!

Rüştü Onur Çalışma Salonu

12:30

13:30

Öğle Yemeği

 

13:30

14:30

Mentörler Toplantısı

Tahir Karauğuz Konferans Salonu

14:30

17:30

Mentör ve Ekip Çalışması

Rüştü Onur Çalışma Salonu

17:30

19:30

Çalışmaya Devam!

Rüştü Onur Çalışma Salonu

19:30

20:30

Akşam yemeği

 

21:00

22:00

Jüri Sunumuna Hazırlık Eğitimi

Tahir Karauğuz Konferans Salonu

22:00

--

Çalışmaya Devam!

Rüştü Onur Çalışma Salonu

15 Mayıs 2022 Pazar

Salon

9:00

10:00

Kahvaltı

 

10:15

10:30

Sabah Toplantısı

Rüştü Onur Çalışma Salonu

10:30

15:00

Çalışmaya Devam! – Stage-Co

Rüştü Onur Çalışma Salonu

15:00

16:00

Teknik Kontrol

Tahir Karauğuz Konferans Salonu

16:00

16:30

Sunumlarınızı Gönderin! (PDF, PPT)

 

16:30

17:00

Jüri Toplantısı

Jüri Salonu

17:00

19:00

Ekipler Jüri Karşısında!

Tahir Karauğuz Konferans Salonu

19:00

19:30

Ara

 

19:00

19:30

Jüri Değerlendirmesi

Jüri Salonu

19:30

20:00

Ödüller ve Kapanış

Tahir Karauğuz Konferans Salonu

 

KURALLAR

1. Batı Karadeniz Startup Weekend Girişimcilik Yarışması boyunca sadece takımlar düzeyinde olacaktır. Her katılımcı etkinlikte görev almak için sadece tek bir başvuru yapabilir ve sadece bir takımda yer alabilir. Takımlar en az 3, en fazla 6 katılımcıdan oluşabilir. Aynı takımdan tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt yaptırması gereklidir.

2. Katılımcılar, kendileriyle ilgili tam ve doğru bilgi vermekle yükümlüdürler. Yanlış veya eksik katılımcı kayıt bilgileri, organizasyon ekibi tarafından başvuru iptali ve kazanılacak ödülün iptaline sebep olabilir. Öğrenci katılımcı kontenjanı 60'tır, başvuru sayısının kontenjanı aşması durumunda ön eleme yapılacaktır.  Startup Weekend’e katılabilmek için organizasyon ekibi tarafından başvurunun ön eleme sonrası onaylanması ve kabul edilmesi gerekir.

3. Etkinlik için son başvuru tarihi 10 Mayıs 2022 saat 16:00’dır.

4. Etkinliğin tam süresi boyunca Wi-Fi bağlantısı sağlanacaktır. Katılımcılar, kendi ekipmanlarını (özellikle bilgisayar, uzatma kablo, çoklu güç çıkışı vs.) ve geliştirme araçlarını getireceklerdir. Katılımcılar etkinlik sırasında kendi ekipmanlarından sorumlu olacaklardır.

5. Katılımcılar, yarıştıkları projenin; özgün, münhasıran kendisi tarafından ve Startup Weekend etkinliği sırasında yaratıldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Takımlar, projelerin telif hakkı ve fikri mülkiyet haklarına sahiptirler.

6. Etkinlik süresince, etkinlik mekânı içinde ekiplerin birbiriyle ve çevreyle saygılı çalışması, toplu yaşam içinde gerekli disiplin kurallarına uyması esastır. Herhangi bir şekilde bu kurallara uymayan ve disiplini bozan katılımcılar diskalifiye edilecektir.

7. Katılımcılar, jüri üyelerinin her birinin bağımsız olduğu ve kararlarının etkilenemeyeceği konusunda bilgilendirilmiş ve bu konuyu açıkça kabul etmişlerdir. Katılımcılar, jürinin oluşumuna, karar sürecine veya jüri tarafından alınan karara itiraz etmeyeceklerini etkinliğe katılmaları aracılığıyla açıkça kabul ederler.

8. Her bir katılımcı,  Startup Weekend’de yer almak amacıyla internet sitesi üzerinden gerekli kişisel verilerini ( ad, soyad, cep telefonu numarası, özgeçmiş, e-posta adresi vs.) sağlamayı 6698 sayılı kanun kapsamında açıkça kabul eder ve onaylar. Startup Weekend’e katılan katılımcılara ilişkin kişisel veriler organizasyon tarafından etkinlik sonrasında gerekli görülen süreye kadar muhafaza edilecektir.

9. Her bir katılımcı; adını soyadını, projesinin tanımını, ticari reklam ve yurtiçi ve yurtdışı basın toplanışı ve diğer kamuoyu iletişimleri amacıyla organizasyona ait internet sitesi  dâhil ancak sınırlı olmaksızın kullanılmasına müsaade eder ve organizasyona bu konuda yetki verir. Bu yetkiye etkinlik sırasında alınan fotoğraf, video ve/veya ses kayıtlarının, her türlü ortamda, formatta ve her türlü yöntemle üretilmesi, kopyalaması ve dağıtması da dâhildir.

10. Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanırlarsa bu kullanım ve lisanslara uyma konusundaki sorumluluk kendilerine aittir. Her bir katılımcı, yukarıda belirtilen garantilerin yanlışlığından ve/veya ihlalinden tek başına sorumlu olmayı kabul eder.

11. Startup Weekend etik ve adil bir etkinliktir. Katılımcılar, bu ilkeye saygı göstermeyi taahhüt eder ve diğer takımların çalışmalarını engelleyecek herhangi bir faaliyetin yasak olduğunu açıkça kabul ederler. Organizasyon, bu ilkelere uymayan ekibi veya katılımcıyı etkinlikten diskalifiye edebilir. Organizasyon etkinlik süresince hile yapan, rahatsızlık veren veya bu faaliyetlerde bulunma girişiminde bulunan bir katılımcı ve/veya bir ekibe karşı işlem yapma hakkını saklı tutar.

12. Batı Karadeniz Startup Weekend Girişimcilik Yarışmasına; kayıt, katılım ve iştirak, katılımcılar tarafından kuralların kayıtsız şartsız tam kabulünü ifade eder. Kurallar ve koşullar web sitesi üzerinden etkinliğin sonuna kadar (15 Mayıs 2022) yayınlanacaktır.

Okudum, anladım ve başvuru yapmak istiyorum. 

Başvuru yapmak için tıklayın!

 

Facebook'ta
Takip Et
İnstagram'da
Takip Et
Twitter'da
Takip Et
Youtube'da
Takip Et