Alaplı İlçesi Uygulamalı Tarım ve Tarım Eğitim Alanı Oluşturulması Projesi Başladı...

Alaplı İlçesi Uygulamalı Tarım ve Tarım Eğitim Alanı Oluşturulması Projesi Başladı...
03-03-2017 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 794
A- A+

2016 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Alaplı Ziraat Odası tarafından yürütülen TR81/16/KÖA/0016 referans numaralı “Alaplı İlçesi Uygulamalı Tarım ve Tarım Eğitim Alanı Oluşturulması Projesi” isimli proje ile 30.01.2017 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme imzalanmasını müteakip yapılan ilk izleme ziyaretinde destek yararlanıcısı yetkilileri ile proje uygulama bölgesi gezilmiş, projenin uygulanacağı alan Aşağıdoğancılar Köyü, Tekke Mahallesi, 127 Ada, 23 Parselde yapılacak tesis ve faaliyetler hakkında detaylı bilgi alınmıştır. 12 aylık proje faaliyetlerine ilişkin bir faaliyet takvimi oluşturulmuştur.

Proje temelde; Zonguldak ili Alaplı ilçesinde kırsal ekonominin gelişimine olanak sağlamak amaçlı bitkisel üretim ve seracılık alanlarında uygulama ve eğitim alanının oluşturulması, ilçede bitkisel üretimde ürün çeşitlenmesine olanak sağlayacak eğitimlerin organize edilmesi, tarım sektöründe mevcut kaynakların etkin ve verimli kullanılmasına olanak sağlayacak damla sulama, kivi asma ve güneş enerjisi altyapı sistemlerinin kurulması ve eğitim alanının çevre düzenlemesi çalışmalarının gerçekleştirilmesi ile hem ilçenin sosyal yaşam alanlarının artması hem de uygulamalı eğitim alanının cazibe merkezi haline gelmesinin sağlanması faaliyetleri üzerine odaklanmaktadır.

1 adet Proje Görünürlük Tabelasının proje uygulama yerine yerleştirildiği görülmüştür. Proje bütçesi 514.879,92 TL olup bu kapsamda Ajans tarafından projeye 360.415,35 TL destek ödemesi yapılması öngörülmektedir. Uygulama süresi 12 ay olan projenin resmi bitiş tarihi 31.01.2018’dir.

İlgili Fotoğraflar