Yeni Genel Sekreterimiz İbrahim KUZU Görevine Başlamıştır

Yeni Genel Sekreterimiz İbrahim KUZU Görevine Başlamıştır
29-09-2015 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 1783
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine Kalkınma Bakanlığında Daire Başkanı olarak görev yapan İbrahim KUZU atanmıştır.

 

İbrahim KUZU lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında ve yüksek lisansını Sosyal Politika alanında ODTÜ’de yapmıştır. Ayrıca ABD’deki Harvard Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Harvard Üniversitesindeki öğrenimi süresince Öğrenci Konseyine Başkan Yardımcısı olarak seçilmiş ve Konseyin mali işlerini yönetmiştir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Sosyal Politika alanında yaptığı doktorası tez aşamasındadır.

 

Gümrük Müsteşarlığında uzman yardımcısı, Devlet Planlama Teşkilatında uzman yardımcısı ve uzman, Birleşmiş Milletler Çocuk Fonunda (UNICEF) Sosyal Politika Sorumlusu ve Kalkınma Bakanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Daire Başkanlığı döneminde merkezi Paris’te olan OECD’nin Kırsal Kalkınma Çalışma Grubuna Başkan Yardımcısı olarak seçilmiş ve Türkiye’yi temsil etmiştir.

 

Ulusal ve uluslararası konferanslarda sunumları olan İbrahim KUZU’nun özellikle sosyal politika alanında yayımlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.