Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Projesi İçin Toplanıldı

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Projesi İçin Toplanıldı
14-11-2018 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 514
A- A+

2018 yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında Karabük Üniversitesi tarafından sunulması planlanan “Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Projesi” istişare toplantısı yapıldı.

Proje ile Karabük Üniversitesi kampüsünde bulunan, brüt alanı 2.139 metrekare olan binanın teknopark haline dönüştürülmesi; yatırımcıların, üniversite öğrencilerinin ve üniversite hocalarının Ar-Ge yapabilecekleri alanların oluşturulması, Ar-Ge odaklı ekosistem oluşturulması, kümelenmenin sağlanması, teknolojik dışa bağımlılığın en aza indirilmesi, kuluçka merkezlerinin oluşturulması planlanmaktadır.

“Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Projesi”nin başvuru sahibi Karabük Üniversitesi Rektörlüğü, iştirakçileri Karabük Belediye Başkanlığı, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Karabük İl Özel İdaresi, KARDEMİR A.Ş., Karabük Organize Sanayi Bölgesi, Eskipazar Metal İhtisas OSB ve Karabük Haddeciler Derneği’dir.

Projenin öngörülen toplam bütçesi 4 Milyon TL olup %75’ine tekabül eden 3 Milyon TL’sinin BAKKA tarafından sağlanması planlanmaktadır. Projeye ilişkin hazırlıkların tamamlanarak 2018 yılı içerisinde sunulması, değerlendirme ve onay süreçlerinden başarıyla geçmesi halinde 2019 yılı içerisinde sözleşme imzalanarak 24 ay süre ile uygulanması planlanmaktadır.

İlgili Fotoğraflar