2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı Eğitim Toplantıları ve Sunumları

2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı Eğitim Toplantıları ve Sunumları
23-01-2018 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 647
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 8 Ocak 2018 tarihinde ilan ettiği 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında, 22 ve 23  Ocak 2018 saat 10.00’da Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Konferans Salonunda ve Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasında  ardından 24 ve 25 Ocak 2018 tarihlerinde Karabük ve Safranbolu'da,  29 ve 30 Ocak 2018 tarihlerinde ise Bartın ve Amasra'da gerçekleştirdiği eğitim toplantılarında mali destek programları özet bilgilerine ilişkin bilgilendirme sunumları, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemleri proje yazma modülleri ve bütçe detaylarını paylaşmıştır.

Toplantıda BAKKA Proje Yönetim Birimi ve İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Birimi Uzmanları tarafından, turizm altyapısının geliştirilmesi amacıyla 12 Milyon TL toplam bütçeli Küçük Ölçekli Altyapı ve dezavantajlı kesimi de gözeterek sosyal sermayenin ekonomik ve sosyal hayata katılımını sağlamak, toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini ve refah düzeyini yükseltmek amacıyla 8 Milyon TL bütçeli Sosyal Kalkınma Mali Destek Programlarına ilişkin kısa bir bilgilendirme toplantısının ardından proje yazma detaylarına ilişkin bilgiler, proje yazma kurgusu, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi kullanım detayları anlatılmıştır.

Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı öncelikleri doğal, tarihi ve kültürel açıdan potansiyeli olan bölgelerde turizmin geliştirilmesine yönelik fiziki altyapı çalışmaları ve alternatif turizmin geliştirilmesi için gerekli altyapı çalışmalarıdır.

Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı öncelikleri ise dezavantajlı grupların (engelli, kadın, çocuk, yaşlılar vb.) sosyal ve ekonomik hayata katılımlarının sağlanması için eğitim yoluyla işgücü piyasasına kazandırılması ile eğitim ve sosyal hizmetlerde yenilikçi yöntem ve uygulamalarla insan kaynağının geliştirilmesi ve hizmet kalitesinin arttırılmasıdır.

Eğitimler arasında; KAYS eğitim sunumu, proje hazırlama, proje ayrıntısı ve mantıksal çerçeve yaklaşımı eğitimleri gerçekleştirilmiştir.

Bilgilendirme ve Eğitim Toplantıları takvimi için tıklayınız.

2018 yılı Proje Teklif Çağrısı Bilgilendirme Sunumu için tıklayınız.

2018 yılı Proje Teklif Çağrısı Kays Eğitim Sunumu için tıklayınız.

2018 yılı Proje Teklif Çağrısı Bütçe Etiği Eğitim Sunumu için tıklayınız.

İlgili Fotoğraflar