10 Temmuz 2020 - 149 Okunma

2020 yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Bartın Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu “Geleceğin Nitelikli Mühendisleri Bartın Üniversitesi’nde Yetişiyor” adlı proje için BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali OFLAZ ve Bartın Üniversitesi Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sabri GÖK arasında destek sözleşmesi imzalandı.

Bartın Üniversitesi’nin başvuru sahibi, İvme Grup Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş., ile Bartın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün iştirakçi olduğu proje ile Bartın ilinin ve ülkenin imalat sanayi sektöründe gelişmesi için kalifiye işgücü yetiştirmek amacıyla Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde laboratuvar kurulması planlanmaktadır.

Bartın Üniversitesi'nin mühendislik eğitim altyapısını teknoloji odaklı geliştirmek, ülkemizin gelişen yeni dünyada rekabet gücünü arttırmak ve sanayi sektörüne kalifiye işgücü yetiştirmek amacıyla uygulanacak 672.975,00 TL bütçeli proje için BAKKA 504.731,25 TL hibe desteği vermeyi taahhüt etmektedir.

Projenin Bartın ili, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.

Diğer Haberler
Facebook'ta
Takip Et
İnstagram'da
Takip Et
Twitter'da
Takip Et
Youtube'da
Takip Et
Linkedin'de
Takip Et