Sosyal Medya Fenomenleriyle Batı Karadenizi Keşfet

Sosyal Medya Fenomenleriyle Batı Karadenizi Keşfet
07-07-2017 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 719
A- A+

ZONGULDAK, KARABÜK, BARTIN SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ İLE DÜNYAYA AÇILIYOR.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının faaliyet gösterdiği Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden oluşan Batı Karadeniz Bölgesinin farklı bir mecra olan sosyal medya üzerinden dünyaya tanıtımını yapmak amacıyla yedi kişiden oluşan bir sosyal medya fenomeni grubu bölgeye getirilecektir.

Fenomenlerin bölgemizde Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde ikişer gün vakit geçirmeleri planlanmıştır. Katılımcılara bölgenin tarihi, turistik ve kültürel alanları ile doğal güzelliklere sahip yerleri gezdirilerek fotoğraf ve video çekmeleri ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşmaları sağlanacaktır.

Sosyal medyanın her geçen gün önem kazandığı, turizmde karar alma mekanizmasında etkin olduğu günümüzde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı bu vesileyle Batı Karadeniz Bölgesinin güzelliklerinin ve turizm değerlerinin ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına katkı sunmayı amaçlamaktadır. Etkinlik kapsamında yapılacak paylaşımlar milyonlara ulaşarak bölgemizin tanınırlığı artacak ve turizmden daha fazla faydalanma şansına kavuşacaktır.

10-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan organizasyona katılım sağlayacak 4’ü Türk toplam 7 Instagram fenomeni aracılığıyla bölgenin turizm değerlerine ilişkin paylaşımlar  6,8 milyon kişiye eşzamanlı olarak ulaşabilecektir.

 

ETKİNLİĞE KATILACAK SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ

 

 

Fenomen Adı Soyadı

Instagram Hesap Adı

Takipçi Sayısı

1

Jennifer Louise Tuffen

izkiz

2.7 Milyon

2

Ümit Yörük

iamtravelr

1.8 Milyon

3

Bihter Seber

bihterelis

405 Bin

4

Christina Tan

sassychris1

436 Bin

5

Saul Aguilar

saaggo

346 Bin

6

İlhan Eroğlu

İlhan1077

617 Bin

7

Ayşe Sivil

aysesivil

457 Bin

 

 

Toplam Takipçi Sayısı

6.8 Milyon