Kelebeğin Rüyasına Yolculuk Programı Başlıyor

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından bölge kalkınması için farklı alanlarda çalışmalar yürütülmektedir. Bu doğrultuda, bölge turizminin geliştirilmesi ve alternatif turizm rotaları oluşturulması kapsamında geçtiğimiz yıl Zonguldak Valiliği koordinasyonunda başlanılan "Kömüre Giden Demiryolu" isimli çalışma tamamlanarak rapor ve katalog haline getirilmiştir. Söz konusu çalışmanın ulusal platformda tanıtılması ve bölgenin turizm değerleri hususunda farkındalık yaratılması amacıyla "Keleb
Kelebeğin Rüyasına Yolculuk Programı Başlıyor
21-04-2017 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 883
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından bölge kalkınması için farklı alanlarda çalışmalar yürütülmektedir. Bu doğrultuda, bölge turizminin geliştirilmesi ve alternatif turizm rotaları oluşturulması kapsamında geçtiğimiz yıl Zonguldak Valiliği koordinasyonunda başlanılan "Kömüre Giden Demiryolu" isimli çalışma tamamlanarak rapor ve katalog haline getirilmiştir. Söz konusu çalışmanın ulusal platformda tanıtılması ve bölgenin turizm değerleri hususunda farkındalık yaratılması amacıyla "Kelebeğin Rüyasına Yolculuk" isimli bir tanıtım organizasyonu gerçekleştirilecektir. Organizasyonda tur firmaları, gezi fotoğrafçıları, ulusal basın ve köşe yazarları, blogger ve sosyal medya fenomenleri ile TURSAB yetkililerinin yer alması planlanmaktadır.

Zonguldak, Karabük ve Bartın illerini kapsayacak olan ve 02 - 05 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi öngörülen; tren, tekne ve karayolu seyahatlerini içeren gezi programı dahilinde Safranbolu, Karabük, Yenice, Amasra, Bartın, Filyos, Zonguldak, Ereğli gibi yerlerin turistik yüzü ön plana çıkaraılacak ve ulusal platformlarda bilinirliğinin artması sağlanacaktır. 

Gezi programının son günü BAKKA tarafından yaptırılan "Kömüre Giden Demiryolu" isimli çalışmanın lansmanı yapılacak hem de yapılan program hakkında bilgilendirme yapılacaktır.