Katık Atık Bilgilendirme Toplantısının Üçüncüsü Karabük'te Yapıldı

Katık Atık Bilgilendirme Toplantısının Üçüncüsü Karabük'te Yapıldı
17-03-2017 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 629
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından, bölgedeki katı atıkların yakılarak bertaraf edilmesi ve bunlardan enerji üretilmesine yönelik tesis kurulmasına ilişkin araştırmalar yapılmaktadır. Bu kapsamda, Batı Karadeniz Bölgesinin Katı Atıklarının Yakma Tesisinde Bertarafı İçin Ön Fizibilite Raporu hazırlanmak üzere TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkanlığı ile sözleşme imzalanmıştır.

Yapılması planlanan çalışma kapsamında Zonguldak ve Bartın'da yapılan bilgilendirme toplantılarının üçüncüsü 17 Mart 2017 tarihinde Karabük Valiliği toplantı salonunda Karabük Valisi Sayın Mehmet AKTAŞ başkanlığında yapılmıştır.

Toplantıya Valilik, Belediyeler, Özel İdare, Karabük Üniversitesi, Karabük Çevre Hizmetleri Birliği, TÜBİTAK ve BAKKA temsilcilerinden oluşan geniş bir katılım sağlanmıştır. Toplantıda, TÜBİTAK yetkilileri tarafından yapılacak olan çalışma hakkında detaylı bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Daha sonra soru-cevap kısmına geçilmiş ve paydaşlar arasında görüş alışverişinde bulunulmuştur. 

İlgili Fotoğraflar