Bartın'da Katı Atık Tesisi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bartın'da Katı Atık Tesisi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
17-03-2017 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 602
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından, bölgedeki katı atıkların yakılarak bertaraf edilmesi ve bunlardan enerji üretilmesine yönelik tesis kurulmasına ilişkin araştırmalar yapılmaktadır. Bu kapsamda, Batı Karadeniz Bölgesinin Katı Atıklarının Yakma Tesisinde Bertarafı İçin Ön Fizibilite Raporu hazırlanmak üzere TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Başkanlığı ile sözleşme imzalanmıştır.

Yapılması planlanan çalışma kapsamında ilki Zonguldak’ta yapılan bilgilendirme toplantısının ikincisi 16 Mart 2017 tarihinde Bartın Valiliği Çeşm-i Cihan toplantı salonunda Bartın Valisi Sayın Nusret DİRİM başkanlığında yapılmıştır.

Toplantıya Valilik, Belediyeler, Özel İdare, Bartın Üniversitesi, Bartın Çimento, TÜBİTAK ve BAKKA temsilcilerinden oluşan geniş bir katılım sağlanmıştır. Toplantıda, TÜBİTAK yetkilileri tarafından yapılacak olan çalışma hakkında detaylı bilgilendirme sunumu yapılmıştır. Daha sonra soru-cevap kısmına geçilmiş ve paydaşlar arasında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bilgilendirme toplantısının üçüncüsü 17 Mart 2017 tarihinde Karabük’te gerçekleştirilecektir.  

İlgili Fotoğraflar