BAKKA Zonguldak Mağaralarını Araştırıyor

BAKKA Zonguldak Mağaralarını Araştırıyor
28-02-2018 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 385
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) "Turizm sonuç odaklı" programı kapsamında Zonguldak'taki mağaraları araştırıyor. Araştırma kapsamında BAKKA Genel Sekreter Vekili ve çalışanlar turizme açılmak istenen İnağzı mağarasına girdiler.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'ın öncülüğünde gerçekleşecek olan Zonguldak Mağaraları araştırması çalışmasıyla ile ilgili hizmet alımı gerçekleştirdiklerini belirten Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreter Vekili Elif Acar; "Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı olarak Turizm Sonuç Odaklı Programımız kapsamında çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bunlardan bir tanesi de Zonguldak Valimiz Ahmet Çınar'ın öncülüğünde gerçekleşecek olan Zonguldak Mağaraları araştırma çalışmasıdır. Bu kapsamda hizmet alımı gerçekleştirildi ve Zonguldak'ta bulunan mağaraların araştırılmasına başlandı.

Halihazırda Zongukda'ta turizme kazandırılmış mağaralar bulunmakta, bu mağaralara ilave olarak hangi mağaralarımızı turizme kazandırabiliriz diye bu konuda çalışma yapıyoruz. Bunun için de bugün çalıştığımız firma ile beraber İnağzı mağarasını gezeceğiz. Biz de merak ediyoruz bölgemizin mağaralarını ve bu fırsattan faydalanmak istedik ve tüm personelimiz ile beraber mağara gezisini gerçekleştireceğiz. Bartın ilinde de buna benzer çalışma yapmayı düşünüyoruz. Daha öncede bir sempozyum gerçekleştirildi Bartın ilinde mağaralarla alakalı ve mağaralarda peynir üretimi ile alakalı ve bu çalışmanın benzerini Bartın'da da gerçekleştireceğiz. Gökgöl mağarası zaten hazır onun için Valimizin başka bir projesi var ve onunla alakalı çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bizim bu çalışmamız inşallah Nisan ayında sonlanacak ve kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

İlgili Fotoğraflar