BAKKA 11. Kalkınma Planı Toplantısına Katıldı

BAKKA 11. Kalkınma Planı Toplantısına Katıldı
23-02-2018 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 351
A- A+

11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında Kalkınma Bakanlığı öncülüğünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplantı gerçekleştirildi. Tüm Kalkınma Ajanslarının Genel Sekreter ve Birim Başkanlarının katıldığı toplantıya Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Birim Başkanlarımız ve YDO Koordinatörleri de yerini aldı.

Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın konuşmaları ile başlayan programda, Sayın Lütfi Elvan 11. Kalkınma Planı hazırlıklarından bahsederek, Kalkınma Ajanslarına bu kapsamda gerçekleştirdikleri çalışmaları ve destekleri için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 11. Kalkınma Planı ve bu çalışmalar doğrultusunda hayata geçen örneklerden söz ederek konuşmasında şunları dile getirdi; “Bizim için amaçlarımıza ulaşmanın en önemli aracı planlamadır. Planlama, doğru işi yapmak ve işi doğru yapmak demektir. Bunun için evvela önceliklerimizi doğru bir biçimde belirlememiz ve hayata geçirmemiz gerekiyor. Acil Eylem Planımız, 9. ve 10. Kalkınma planlarımız, hükümet programlarımız ve Vizyon 2023 belgemiz planlı kalkınma anlayışımızın en somut örnekleridir. Kendi geleceğini planlamayan milletlerin başkalarının planlarının parçası olmaya mahkum olduğuna inanıyorum. Bugün bölgemizde ve tüm dünyada yaşanan gelişmeler bunun örnekleriyle doludur.

Kalkınmayı yalnızca iktisadi alanla sınırlamıyor, sosyal ve manevi kalkınmayı da önemsiyoruz. Son 15 yılda gösterdiğimiz çabalarla kalkınma yaklaşımımızı insan odaklı, toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan, daha kapsayıcı bir çerçeveye oturtmayı hamdolsun başardık. Bunun için yönetime geldiğimiz günden itibaren hem fiziki altyapıya, hem de insanımıza yatırım yaptık. Ulaştırma, enerji ve tarıma yönelik altyapı yatırımlarının yanı sıra, eğitim ve sağlık yatırımlarına ayırdığımız kaynaklarla ülkemizin her alanda aynı anda önemli bir sıçrama yapmasını sağladık”

İlgili Fotoğraflar