Süt Üreticilerinin Sorunları Ele Alındı

Süt Üreticilerinin Sorunları Ele Alındı
22-02-2018 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 388
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binasında Zonguldak Vali Yardımcısı Sayın Nevzat Taşdan, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Elif Acar ve Zonguldak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Üyelerinin katılımlarıyla süt ürünleri ve süt üreticilerinin sorunları hakkında toplantı gerçekleştirildi.

Süt üreticilerinin bahsi geçen sorunlarının Ajans destek mekanizmalarıyla çözülmesi görüşmeleri ele alındı. Sektöre destek vermek konusunda her zaman istekli olan Zonguldak Valiliği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı çözüm önerilerini sundu. Birlik sektör temsilcileriyle istişarelerine devam edeceğini belirtti. Bu kapsamda BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, “Sektör sorununun Bartın ve Karabük illerimiz için de çözüme kavuşturulması gerekmektedir; bir bütün olarak bölge adına destek mekanizmalarımızdan, sektör temsilcilerimizin faydalanması için mevzuatımız el verdiğince yanlarındayız. Sayın Vali Yardımcımızın da başkanlık ettiği bu toplantıda sorununuza yönelik olarak mali desteklerimizden faydalanabileceğiniz açıktır. Hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Toplantı sonrası Vali Yardımcısı Sayın Nevzat Taşdan ve BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, konu ile ilgili yeniden bir araya geleceklerini söylediler.