Çaycuma Havaalanı Eğitim Talebi İçin Görüşmeler Yapıldı

Çaycuma Havaalanı Eğitim Talebi İçin Görüşmeler Yapıldı
20-02-2018 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 370
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından, TR81 Batı Karadeniz Bölgesindeki kurum ve kuruluşların iş süreçlerini geliştirmek, hizmet kalitelerini arttırmak ve ildeki insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Sürekli Eğitim Merkezi faaliyetleri devam etmektedir.

Bu kapsamda,  20 Şubat 2018 tarihinde Çaycuma Kaymakamlığı’nda Çaycuma Havaalanına yönelik eğitim taleplerinin değerlendirilmesi için toplantı gerçekleştirilmiştir. Çaycuma Kaymakamı Sayın Serkan Keçeli öncülüğünde yapılan toplantıya BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, Zonguldak Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mustafa Ayhan İnanır ve Çaycuma Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin katılmıştır.

BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar tarafından, Çaycuma havaalanın mevcut ve potansiyel durumu, bölge için önemi ve uçuşların aktifleştirilmesinin bölge düzeyinde gerek yatırımcı çekme gerek vatandaşa hizmet sunma aşmasındaki önemi vurgulanmış ve bu konuda her zaman mevzuatlar çerçevesinde destek olunmaya devam edileceğim belirtilmiştir. Toplantıda, Çaycuma havaalanın mevcut durumu, iç ve dış hat yolcu taşıma potansiyeli ve bu yönde sağlanan gelişmeler ele alınmış, Havaalanı personelinin gelen misafirlere daha iyi hizmet sunabilmesi için ihtiyacı olan eğitimler Sürekli Eğitim Merkezi başlığı altında değerlendirilmiştir. 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından bölgeye fırsat olarak sunulan Sürekli Eğitim Merkezi paydaşların taleplerini değerlendirmeye ve onlara hizmet vermeye devam etmektedir.