BAKKA Hediyelik Eşya Tasarımlarını Tanıttı

BAKKA Hediyelik Eşya Tasarımlarını Tanıttı
29-12-2017 Sayfa Sonuna git Okunma Sayısı: 770
A- A+

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Zonguldak’ın sahip olduğu potansiyel değerlerin markalaştırılması ve kentin imajının güçlendirmesi amacıyla Zonguldak hediyelik eşya ve markalaştırma çalışmasının toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Ali Azar, Zonguldak İl Meclis Başkanı Necdet Karaveli Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, ZTSO Başkanı Metin Demir, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel , BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan BAKKA Genel Sekreter Vekili Elif Acar, ‘Zonguldak dışından gelen misafirlerimiz için hatıra olarak götürebilecekleri alternatif ürün örnekleri tasarlamaya çalıştık. Aslında artık bundan sonraki hedefimiz kent kimliği ve markası oluşturmak. Bu kapsamda da bu çalışmalarımızı başlattık. Ajansımızın sorumlu olduğu diğer iki ilimiz olan Karabük ve Bartın’a da bu çalışmalarımızı yansıtmayı planlıyoruz. Tekrar katılımlarınız için teşekkür ediyorum’ dedi.

Subbrand Marka ve Reklam Ajansı Başkanı Mustafa Solmaz, şehir markalaşması hakkında katılımcılara yaptığını sunumda, şunları söyledi; ‘Türkiye artık çok farklı boyutta ilerlemekte. Artık kendisiyle rekabet eden ya da kendi içine dönük bir ekonomi değil, uluslararası arenaya çıkan, global pazarlarda yarışan bir ekonomi haline geldi. Global pazarlarda yarışmak çok güzel bir şey.  Mal, ürün ve hizmetlerin yayımını sağlamak güzel bir şey ama bunun bir de getirisi var artık farklı kurallar geçerli oyunun kuralları değişiyor.’

Sunum sonrası açıklamalarda bulunan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak’ın tanıtımı için yapılan ürünlerin güzel olduğunu ve büyük bir uğraş sonucunda ortaya çıktığını belirterek, ‘Çağ profesyonelliğin, iş profesyonellerin işi. Dünyayla başka şekilde rekabet edemeyiz. Şehrimizin tanıtımıyla ilgili olarak yapılan çalışmalar fena değil. Mutlaka kimse mükemmel olmadığı gibi, daha iyisini daha güzelini aramaya devam edeceğiz. Ama hale hazırda ortaya çıkarılmış olan eserler büyük bir uğraşın emeğin neticesinde ortaya çıkmış. Tanıtıma yönelik ürünler fena değil, güzeller. Hepsi Zonguldak’ı hem yerel, hem ülke geneli, hem de uluslararası da tanıtmak gerekiyor. Bunun için emek sarf eden bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Programın sonunda Proje kapsamında üretilen hediyelik eşya prototipleri fuaye alanında sergisi gezildi.