Avrupa Komisyonu Proje Teklif Çağrısı

30-06-2017 Okunma Sayısı: 1775
A- A+

Avrupa Komisyonu Proje Teklif Çağrısı

Avrupa Komisyonu Proje Teklif Çağrısı

Avrupa Komisyonu, İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı kapsamında VP/2017/013 numaralı ve "Sosyal İşletmelerin Finansmanı İçin İşlem Maliyeti Desteği" konulu teklif çağrısını yayınlamıştır. İlgili teklif çağnsı, sosyal girişim fınans piyasasının gelişimini teşvik etmek ve sosyal işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırmak hedefiyle mevcut finansal araçlar için işlem maliyeti desteğini içermektedir.

Söz konusu teklif çağnsında, ülkemizde kurulu ve kayıtlı "yatırım fonu, yatırım fonlarına yatırım yapan bir fonlar veya özel bir amaçla kurulmuş/kurulacak finansal aracılar", "yönetilen hesaplar ve diğer sözleşmeye bağlı düzenlemeler dahil kurulmuş/kurulacak olan yatırım planları" ve "vakıf' tüzel kişiliklerinin tek başına, esas veya eş başvuru sahibi sahibi sıfatıyla başvuru yapabileceği belirtilmektedir.

Yaklaşık 1 yıl boyunca duyuruda kalacak olan teklif çağrısının son başvuru tarihleri 15 Temmuz 2017, 1 Aralık 2017 ve 15 Nisan 2018 olup, teklif çağnsma ilişkin bilgiye, Avrupa Komisyonu’nun internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

http://ec.europa.eu/social/main.jsp7catId=629&langld=en&callld=518

Kamuoyunun bilgisine sunulur.